Jak efektywniej pracować? – Timer

Czy zastanawiałeś się dlaczego pracujesz całymi dniami i nie możesz zrealizować zaplanowanych zadań, a inni sprawnie wykonują swoje cele? To brak efektywności spowodowany brakiem planu działania oraz skupienia. Zwykle wiele rzeczy odrywa nas od właściwej pracy przez co tracimy czas.  Świetnie działa praca z timerem, to prosta metoda zarządzania czasem, dzięki której pracujesz efektywniej.

 

Czym jest praca z timerem?

Używanie timera to bardzo prosta technika zarządzania czasem, daje świetne rezultaty, nie wymagając dużego wysiłku.

Przygotuj:

  1. Listę rzeczy do zrobienia
  2. Kartkę i długopis
  3. Timer, budzik, stoper – jak kto woli; coś czym można odmierzyć czas.

Zaczynamy:

1. Zacznij od pierwszej rzeczy do zrobienia

2. Ustaw timer na 40 minut

3. Pracuj pełne 40 minut (wyłącz telefon, maila i wszystko co może rozproszyć Twoją uwagę)

4. Zanotuj wykonanie zadania.

5. Po upływie 40 minut, zrób sobie 10 minut przerwy, na cokolwiek, kawę, rozmowę przez telefon czy krótkie ćwiczenia fizyczne.

Pamiętaj, aby nie odrywać się od pracy, działamy dokładnie 40 minut po czym robimy sobie przerwę, nie myślac ani chwili o naszych obowiązkach, po prostu ciesząc się wolnym czasem.

6. Po czterech cyklach pracy, zrób sobie przerwę 20 minutową.

 

Dlaczego ta technika jest taka skuteczna?

Technika pracy z timerem, zawdzięcza swoją skuteczność prostocie. Wiedząc, że pracujemy dokładnie 40 minut, łatwiej nam się skupić, niż męcząc się parę godzin, aż do przerwy, więdząc, że czas upływa i mamy go tylko określoną ilość, zwiększamy swoją wydajność, próbując kończyć je przed przerwą, żeby nie zostawiać go na później.

Pracując 40 minut i robiąc 10 minut przerwy, nie przemęczamy się i dajemy sobie odpocząć to nie potęguje stresu i zwiększa wydajność.