Metody na nadmierne pocenie

Wzmożona produkcja gruczołów potowych jest wynikiem różnych przyczyn. Głównym aspektem w walki z nadmiernym poceniem jest zachowanie higieny. Czasami jednak okazuje się, że codzienna pielęgnacja nie jest wystarczająca, a nadmierna potliwość staję się coraz trudniejsza do okiełznania. Nim jednak sięgniemy po specjalistyczne środki, warto jednak jest przyjrzeć się metodą domowym.

ANTYPESPIRANT

Większość z nas posiada antyperspirant, który przynosi satysfakcjonujące go efekty. Każdy pewnie zdążył się przekonać, że długie działanie dezodorantu to tylko reklamowy KIT. Z doświadczenia wiem, że godne polecenia są preparaty, które w swoim składzie zawierają hydroksychlorek oraz związki glinowo – cyrkonowe takie jak Etiaxil, Antydril a także Bloker. Aplikowane są na oczyszczoną skórę, na noc przez kilka dni. Najlepiej zabieg ten jest stosować seriami gdyż pocenie się powraca. Jednak długie stosowanie tych specyfików może spowodować podrażnienia, zwłaszcza wtedy gdy zdecydujemy się na depilację. Zdążyliście zauważyć, że podczas początkowego stosowania antyperspirantów wzmaga się pocenie. Proces ten jest jednak naturalny gdyż spowodowany jest alkoholem zawartym w dezodorancie. Jego celem jest zabicie bakterii jak również usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Szczególnie odradzam stosowania tabletek przeciw poceniu. Skuteczność tabletek bywa satysfakcjonująca, jednak zawierają one dodatkowe składniki (np. utwardzaczę oraz barwniki), które niszczą naszą wątrobę. Jeżeli jednak dezodoranty nie przynoszą oczekiwanych efektów proponował bym skusić się na przygotowanie własnego domowego antyperspirantu. Aby przygotować antypespirant domowej roboty, należy zmieszać po 5 kropli olejków eterycznych: cyprysowego, szałwiowego, kolendrowego, 15 kropli olejku z drzewa sandałowego, 1 łyżkę spirytusu lub wódki i 50 ml soku z aloesu. Składniki umieszczamy w butelce z atomizerem i psikamy nią skórę pod pachami. Aplikacje w razie konieczności można powtórzyć.

WYSIŁEK FIZYCZNY

Pamiętajmy, że wysiłek fizyczny nie zmniejszy redukcji potliwości, ponieważ wtedy odgrywa główną rolę w ochładzaniu ciała. Utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała jest istotna dla aktywności enzymów, które znaczącą rolę odgrywają w procesach metabolicznych zachodzących w mięśniach. Tak, że podczas pobytu w ciepłych krajach pocenie się z czasem nasila. To jest jeden z mechanizmów podstawowej aklimatyzacji.

ZIOŁOWE KĄPIELE

Niezłe efekty dają  także kąpiele ziołowe, które stosowane są na stopy, dłonie, plecy oraz pod pachy. Podstawowym działaniem ziół jest hamowanie rozwoju bakterii, które są główną przyczyną przykrego zapachu. Kąpiele ziołowe zapobiegają ponadto podrażnieniom oraz infekcją. Najlepiej jest zastosować sobie dwu a nawet trzy letnie kąpiele po 20 minut.

ODŻYWIANIE A NADMIERNE POCENIE

Kiedy siadamy do stołu, zastanawiamy się co zjeść oraz w jakiej ilości aby utrzymać odpowiednią sylwetkę. Jednak nie uwzględniamy tego, że odżywianie również wpływa na potliwość. Przykry zapach powodują głównie pikantne potrawy, cebula, czosnek oraz tłuste mięso. Warto jednak zmienić proporcję jakie przyjmujemy na korzyść warzyw i owoców jak również mięsa drobiowego. Nie wolno jest zapomnieć o piciu wody, około 2 litrów dziennie w zależności od aktywności fizycznej oraz temperatury.

PODSUMOWANIE

Nie przyjemny zapach obniża atrakcyjność. Przykry zapach powoduje dyskomfort oraz odbiera pewność siebie. Jednak są sposoby aby uporać się z problemem z niewielkim nakładem sił. PAMIĘTAJMY: to profity które czerpiesz po wdrożeniu odpowiedniej terapii przeciw nad potliwości pozwolą, że inni dostrzegą w Tobie faceta, który potrafi zadbać o siebie.